Agregaty jednofazowe

Agregaty jednofazowe służą do zasilania odbiorników prądu na napięcie 230 V. Agregaty jednofazowe wyposażone w stabilizację napięcia (inwerter, cyklokonwerter lub AVR) są przeznaczone do zasilania odbiorników czułych na jakość prądu np. telewizorów LCD, laptopów, wzmacniaczy.
Agregaty bez stabilizacji napięcia służą do zasilania odbiorników, które nie wymagają wysokiej jakości prądu, jak np. elektronarzędzia, silniki elektryczne, oświetlenie itp.

Agregaty trójfazowe

Agregaty trójfazowe są to bardzo uniwersalne urządzenia, wyposażone także w gniazda jednofazowe. Należy dodać, że jednofazowa moc źródła agregatu prądotwórczego powinna być 1,2 razy większa od sumy mocy wszystkich podłączonych jednocześnie urządzeń. Z gniazd jednofazowych agregatu trójfazowego nie możemy pobrać więcej niż 60% mocy podawanej w jego specyfikacji. Dla przykładu agregat trójfazowy o mocy 10 kVA na gniazda jednofazowe może przekazać moc nie większą niż 6 kW.

Jak przebiega naprawa agregatu ?

– Przegląd urządzenia
Serwisant dokonuje przeglądu urządzenia według wytycznych zawartych na stronie: przegląd agregatów. Na podstawie przeglądu wystawia protokół, w którym są zapisane pomiary oraz zalecenia do dalszej naprawy.

– Wycena naprawy
Na podstawie protokołu wyceniamy Państwu całkowite koszty naprawy związane z całkowitym przywróceniem agregatu do poprawnej pracy.

– Naprawa agregatu
Po pisemnej akceptacji kosztów naprawy agregatu umawiamy dogodny termin i godziny naprawy, jeżeli agregat wcześniej nie został zabrany na serwis (mniejsze agregaty).

– Rozliczenie naprawy
Naprawiony agregat jest testowany na serwisie, po naprawie jest odwieziony do klienta. Następuje doręczenie dokumentów, protokołów oraz faktury zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi ustaleniami.

– Przegląd
Dla sprawnego utrzymania agregatów, zaleca się po naprawie przeprowadzić minimum jeden przegląd techniczny w ciągu roku.

Jak zapytać o wstępną wycenę naprawy?